Beskrivelse
Om motivet
Under ordene står en kort tekst om vand som kilde til liv i et enkelt, stilrent udtryk.
Stemning og indretning
Roligt i entréen eller soveværelset. Hæng det sammen med Though I walk.
Stort lærredsbillede klar til ophæng
Lærredsprintet er spændt på blindramme, så rammen er usynlig, og det færdige billede minder om et maleri. Ophænget medfølger og monteres let med de to medfølgende skruer. Pak det ud, skru ophænget på, og nyd det samme dag, uden at skulle lede efter den rigtige ramme. Alle lærredsprint er signeret og nummereret af PAPAPAPA.
Også som plakat
Foretrækker du at vælge din egen ramme, fås motivet også som plakat, printet på FSC-certificeret papir.
Unikt dansk design, kun hos PAPAPAPA
Living water er designet af PAPAPAPA og produceret i Danmark. Motivet sælges ikke andre steder, så du får et kunstværk, du ikke ser hjemme hos alle andre.
Størrelser
- Lærredsprint: 50×70 cm, 70×100 cm (blindramme 1,5 cm dyb)
- Plakat: 21×30 cm, 30×40 cm, 40×50 cm, 50×70 cm, 70×100 cm
Om serien Apocalypse
Apocalypse er PAPAPAPAs serie i dybe grønne og petroleumsfarvede toner med tropiske blade, marmor og guldfarvede detaljer. Navnet kommer af det græske apokalypsis, der betyder åbenbaring, altså at noget skjult bliver afsløret. Serien rummer budskaber om tro, kærlighed, håb og tilgivelse samt stemningsfulde naturbilleder, der inviterer til eftertanke.

